Yökuppi

Etusivu    Osakilpailut    Pistetilanne    Yöhärvelit    LIVE/Replay    Yögalleria    Säännöt/ohjeet    Keskustelu    Yökuppi ry
Tulossa:
30.8.2017
Hollola, Sairakkala
6.9.2017
Mäntsälä, Lakeakallio
13.9.2017
Hollola, Umpankulma
20.9.2017
Pukkila, Teikarinmäki
27.9.2017
Orimattila, Pukinkalma

Viimeisin tapahtuma:
17.5.2017
AM-partio, Tiirismaa

Keskustelu:
Hauhon härveli pystyssä. Jos laitatte kepsi-käyrää, niin laittakaa manuaalisesti ...
-Hirppa (17.10.2016 13:49)

Hämeen Yökuppi

Päijät-Hämeen AM-partio - Osakilpailu 1

- Kuvia (ale)

Pvm17.5.2017
Klo18:00, Yhteislähtö
PaikkaAM-partio, Tiirismaa
KarttaTiirismaa 4/2017
MatkatA: 0.0 km, B: 0.0 km, C: 0.0 km, D: 0.0 km
RatamestariJuha Hirvonen
Puh044 313 8088
E-mailjusbelius@hotmail.com
OpastusKeskikankaantie, Hollola
Lisätiedot- Kilpailukutsu
- Alustavat kilpailuohjeet, tarkista kisapaikalta mahdolliset muutokset
- Ilmoittautuneet

Pieniä tarkennuksia kilpailuohjeisiin toiminnasta lähdössä ja maalissa. Ole ajoissa paikalla, kisakeskuksesta ohjaus klo 17.50 viereiselle lähtöpaikalle, josta yhteislähtö klo 18.00. Lisäksi saamme kisakeskukseen kahvion (kiitos Tiirismaan Ladun) ja kilpailijoiden käytettävissä on vesi-wc (yksipaikkainen).

Huom. suunnistusseurojen partioiden ilmoittautumiset Irman kautta, kuntosarjaan ilmoittautuvat: antti.lepola(at)gmail.com

TULOKSET

> Valokuvia
> H21-sarjan ratkaisu GPS-seurannassa, LS-37 1 vs. LS-37 2

H21: 1) Lahden Suunnistajat-37 2 (Hämäläinen Jani, Hirvonen Kimmo, Lehmusvuori Tomi) 45.05, 2) Lahden Suunnistajat-37 1 (Järvinen Seppo, Niskanen Teemu, Lehtinen Niko) 45.08, 3) Rastivarsat 1 (Tervala Miska, Hirvonen Joni, Leirimaa Tatu) 48.59, 4) Hollolan Urheilijat -46 1 (Kemppainen Matti, Sainio Mikko, Passila Marko) 52.34, 5) Hauhon Sisu 1 (U) (Ylitalo Aki, Kuivaniemi Esa, Liukkala Jaakko) 52.40, 6) Lahden Taimi 1 (Kokkinen Kari, Sarkkinen Timo, Liikkanen Reima) 54.00, 7) Jankon Betoni 1 (U) (Kuutti Veli-Pekka, Heikkilä Markus, Tolvanen Leo) 54.56, 8) Thinkers 1 (U) (Makkonen Olli, Luukko Teemu, Tervaniemi Henri) 1.15.16.

H18: -) Lahden Suunnistajat-37 1 (Nykänen Tomi, Kolganov Vladislav, Makkonen Lauri) Hyl.

H16: 1) Rastivarsat 1 (Maasilta Aapo, Pelkonen Oula, Ketonen Juuso) 29.57.

H14: 1) Lahden Suunnistajat-37 1 (Lehtonen Kaapo, Arvela Henri, Väkeväinen Vili) 33.26, -) Hollolan Urheilijat -46 1 (Virtanen Ilari, Passila Veeti, Vironen Paavo) Hyl.

H120: 1) Rastivarsat 1 (Kurhinen Tomi, Maasilta Tommi, Lohikainen Timo) 1.10.59, -) Hollolan Urheilijat -46 1 (Laine Simo, Riutto Petri, Kemppainen Lasse) Hyl.

H150: 1) Hollolan Urheilijat -46 1 (Sidoroff Oskari, Rauhamaa Kari, Heikkinen Mikko) 47.27, 2) Lahden Suunnistajat-37 1 (Palo Juha, Lehtonen Timo, Sundqvist Jari) 48.26.

H180: 1) Hollolan Urheilijat -46 1 (Sani Mikko, Kaukiainen Raimo, Pitkänen Reijo) 47.57, 2) Rastivarsat 1 (Vennelä Simo-Pekka, Hämäläinen Jorma, Hämäläinen Markku) 51.29.

H210: 1) Lahden Suunnistajat-37 2 (Salo Markku, Heinonen Jouko, Martikainen Arvo) 53.16, 2) Lahden Suunnistajat-37 1 (Jokinen Esko, Turunen Kauko, Railo Matti) 54.51, 3) Rastivarsat 1 (Lehtinen Teuvo, Pitkänen Heikki, Karppinen Pentti) 1.04.41, -) Hollolan Urheilijat -46 1 (Jokipelto Seppo, Sipilä Jukka, Sikiö Matti) Hyl.

D21: 1) Lahden Suunnistajat-37 1 (Kauppi Minna, Kukkonen Saara, Karetjoki Miia) 35.46, 2) Hollolan Urheilijat -46 1 (Sipilä Kirsi, Passila Heidi, Vainik Anneli) 1.03.01, -) Lahden Suunnistajat-37 2 (Rauhamäki Eevamari, Taipale Anniina, Nousiainen Katri) Hyl.

D18: 1) Rastivarsat 1 (Kuusela Aino, Päivähonka Salla, Lohikainen Eveliina) 40.35.

D14: 1) Lahden Suunnistajat-37 1 (Leppänen Jenni, Lehtonen Maiju, Karttunen Lilia) 30.10, 2) Hollolan Urheilijat -46 1 (Riutto Eerika, Gröhn Ronja, Selin Helena Katarina) 40.23.

D120: 1) Lahden Suunnistajat-37 1 (Koivuniemi Kirsi, Tahvanainen Anu, Nurmela Anu) 47.15, 2) Lahden Suunnistajat-37 2 (Remahl Virpi, Koivunen Mari, Sundqvist Sari) 47.35.

D150: 1) Lahden Suunnistajat-37 1 (Arvela Kirsi, Rantalainen Anna-Lea, Anttolainen Lea) 37.25.

D180: 1) Hollolan Urheilijat -46 1 (Purhonen Kaija, Rinne Eila, Rinne Annikki) 59.37.

Kunto: 1) Lahden Taimi 1 (Andelin Sanna, Andelin Tarja, Ripatti Eija) 47.40, 2) Tukeva ja Lampunvarjostimet 1 (Ristolainen Janne, Halinen Veeti, Tarula Samuli) 1.12.15.

© Yökuppi - >>